שאלות ותשובות

הזמנות באתר

במשלוח שהגיע חסרים פריטים או שאינו מתאים להזמנה - מה אפשר לעשות?

בכל מקרה של תקלה במשלוח או חוסר שביעות רצון, אנא צרו איתנו קשר במוקד שירות צרכנים בטלפון: 03-9373200 בשעות פעילות המוקד ימים א'-ה' בין השעות: 09:00-14:00  ו/או בלשונית צור קשר באתר.
 

תוך כמה זמן אקבל את ההזמנה שלי?

באופן עקרוני, המשלוח צפוי להגיע תוך 5-7 ימי עסקים מרגע השלמת ההזמנה (כלומר האישור מחברת כרטיסי האשראי על קבלת התשלום), למעט ישובים מרוחקים, להלן לינק לרשימת הישובים וזמני החלוקה: רשימת ישובים וזמני חלוקה.

האם נעשה שימוש בקוקיז (cookies) באתר?

כן. באתר נעשה שימוש בקוקיז כדי לשפר את חווית הגלישה של המשתמשים. השימוש בקוקיז מאפשר לאתר לספק שירות מהיר ויעיל וכן איסוף נתונים סטטיסטיים אודות השימוש באתר. הוא יחסוך ממך את הצורך להזין את פרטיך האישיים בכל פעם בעתיד.

האם הקנייה באתר מאובטחת?

מערכת האתר מאובטחת בתקן SSL כנהוג באתרי מסחר אלקטרוניים. מובהר כי פרטי כרטיסי האשראי אינם נאגרים במערכת.

האם המידע האישי שלי נשמר באתר?

הפרטים נשמרים במאגרי המידע של ניאופרם (כמפורט בהרחבה בתנאי השימוש) בהתאם לחוק הגנת הפרטיות, התשמ"א - 1981.

תזונה

1. כל כמה זמן צריך להחליף פטמות?

פטמות הסיליקון של NUK עשויות מחומר סינתטי איכותי ביותר. הסיליקון השקוף עמיד במיוחד לחום. אור שמש ישיר ושומן אינם משפיעים על בלאי של החומר.  אולם, גם פטמת הסיליקון עלולה להינזק ולכן יש להחליפה מיד לאחר הופעת סימני הנשיכה הראשונים או סימני פגם ובלאי אחרים כלשהם. מטעמי היגיינה, מומלץ להחליף את הפטמות מדי חודש עד חודשיים.

2. הפטמות של NUK הפכו לדביקות, מדוע?

העמידות של הפטמה תלויה בנסיבות שונות ומגוונות. התזונה והרכב הרוק של התינוק ממלאים תפקיד חשוב, תכולת השומן במזון, המאיצה את תהליך הבלאי וגם גורמים חיצוניים כגון אור שמש חזק וישיר או מקור חום. עצתנו היא לאחסן את הפטמה בסביבה מוגנת: מקום יבש, בטמפרטורת החדר, הרחק ממקור חום ומקרינת שמש ישירה.

בנוסף, הרתחת הפטמה במשך זמן ארוך מדי עלולה לגרום לבלאי מוקדם. יש לנקות את הפטמות ע"י חיטוי בסטריליזטור או להשרות במים רותחים למשך 5 דקות.

לאחר הניקוי יש להניח את הפטמה לייבוש. כל הפטמות של NUK  נתונות לבדיקות שוטפות קפדניות. כיוון שמוצרינו מופצים בכל רחבי העולם, אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהם עומדים בתקני האיכות הבינלאומיים המחמירים ביותר.

3. האם בקבוקי ההזנה של NUK מתאימים למדיח הכלים?

בדרך כלל אין לרחוץ במדיח כלים את בקבוקי NUK. רב חומרי הניקוי למדיחי כלים מזיקים לחומר ממנו עשוי הבקבוק ולעיטורים שעליו. הדבר גורם לבלאי מהיר של החומר ועלול לגרום לשבירת הבקבוק.

 

4. האם ניתן לתת לתינוק בקבוק הזנה ולהמשיך להניק בעת ובעונה אחת?

מגוון בקבוקי ההזנה והפטמות של NUK פותחו על פי הידע הרפואי העדכני ביותר כדי לסייע לך בהנקה. הם מאפשרים שילוב של הנקה עם הזנה מבקבוק, שכן הפטמות עוצבו על פי מבנה הפטמה של האם בזמן הנקה.

5. כיצד ניתן למנוע כאבי גזים בהזנה מבקבוק?

בעת הכנת תחליף חלב אם, יש למדוד את המים ואבקת החלב במדויק - על פי הוראות היצרן. יש להניח לקצף שנוצר להתפוגג בתוך הבקבוק לאחר ניעורו. חשוב גם להשתמש בפטמה ובחור בגודל הנכון. על הפטמה להיות מלאה לחלוטין בחלב בעת ההזנה. עם סיום הארוחה, חשוב לאפשר לתינוק לגהק, כדי שהאוויר שנבלע יצא החוצה.

עשו הפסקות גיהוק במהלך ההזנה לפי הצורך. השסתום של המערכת נגד כאבי גזים NUK ANTI COLIC AIR SYSTEM מונע היווצרות וואקום בבקבוק. פירוש הדבר הוא שהתינוק יכול להמשיך לשתות מבלי לבלוע אוויר.

בזכות העיצוב האורתודנטי המיוחד של פטמות NUK, מופעלים שרירי השפתיים, הלסת והלשון במהלך ההזנה  מהבקבוק כמו ביניקה. בעת היניקה מהשד, מופרש רוק, המסייע לעיכול. עם בקבוקי NUK, מושגת בדיוק אותה פעולה באמצעות מיקומו הייחודי של החור, בצד העליון של הפטמה.

התפתחות הפה

1. מדוע מוצצי NUK אינם מעוצבים באופן סימטרי כמוצצי מותגים אחרים?

חברת NUK התבססה בעיצוב הייחודי של המוצצים שלה על הטבע, וליתר דיוק על מבנה פטמת האם בעת ההנקה.

הפטמות והמוצצים של NUK מעוצבים כך שהיניקה מדמה במידה רבה את אותם הרגלי יניקה, לעיסה ואכילה, האופייניים להנקה, כך הם מאמנים את שרירי הלסת התחתונה והפנים.

העיצוב של NUK תומך בהתפתחות אורתודונטית טבעית ובריאה של התינוק ונועד להרגיע את הילד, למנוע מציצת אגודל מזיקה, ולאפשר אימון אורתודונטי בין זמני הארוחות.

2. מוצץ עגול לעומת מוצץ א-סימטרי: איזה מהם טוב יותר?

אמהות רבות סבורות כי מוצצים סימטריים תואמים לפטמת השד אולם, פטמת השד משנה את צורתה במהלך ההנקה ומתאימה את צורתה לפיו של התינוק ולפעילות המוטורית של היניקה.  צורת המוצץ הא-סימטרית הוכחה מדעית כנכונה מבחינה אורתודנטית, בניגוד לעיצובים העגולים או דמויי הדובדבן של מוצצים רבים אחרים.

בשנות החמישים חיפשו רופאי השיניים ד"ר וו' באלטרס ופרופ' א' מולר דרכים למניעת צמיחת שיניים עקומות בקרב ילדים. הם גילו כי בעיות אלו היו פחות נפוצות בצורה משמעותית בקרב ילדים שינקו.

השינוי הדרמטי בצורת הפטמה במהלך ההנקה והתאמתה המושלמת לפיו של התינוק, הביאו את רופאי השיניים ליצור את הפטמה והמוצץ האנטומיים והאורתודונטים הראשונים של NUK.

בדומה למתרחש במהלך ההנקה, הצד השטוח של פטמת המוצץ תומך בחלל הלסת התחתונה, בעוד הצד העליון המעוגל מסייע להתפתחות התקינה של החך. באותו זמן, האזור שעליו נחה השפה נותר שטוח - כמעט כביניקה מהשד, דבר המאפשר סגירת שפתיים חזקה.

הפטמה בעיצוב הייחודי של NUK  מאמנת בצורה מיטבית את שרירי השפתיים, הלשון והפנים ומומלצת על ידי אורתודנטים גם כיום.

3. איך ניתן לדעת אם מוצץ מתאים מבחינה אורתודונטית?

בעיקרון, על מוצץ להתאים מבחינה פיזיולוגית ללסת של התינוק ולתת ללשון די מרחב לתנועה. פטמת מוצץ  שטוחה ובעלת קימור קל בחלקה התחתון, מאפשרת את התנוחה הטבעית של הלשון ומסייעת להתפתחות הלסת התחתונה והעליונה כאחד.  חשוב גם להבטיח כי המוצץ רך וגמיש. מומלץ שצוואר הפטמה (האזור המחבר את פטמת המוצץ למגן הפה) יהיה צר דיו כדי להבטיח שיהיה לחץ מועט ככל הניתן על הלסתות והשיניים.

4. האם זוהי בעיה אם התינוק מוצץ את מוצץ NUK בצורה לא נכונה, כלומר הפוך?

הפטמות והמוצצים של NUK מעוצבים כך שהשימוש במוצץ  או פטמת בקבוק ההזנה מדמה במידה רבה את אותם הרגלי יניקה ואכילה האופייניים להנקה. על ידי שימוש במוצץ NUK ילדכם מספק את דחפי היניקה הטבעיים שלו ובו בזמן מאמן באינטנסיביות את לסתותיו. בדרך כלל מגן השפה של המוצץ נלחץ קלות כנגד הפה והסנטר של התינוק  כך שפטמת המוצץ חוזרת לתנוחתה האנטומית הנכונה. רוב הילדים יסובבו מוצץ אורתודנטי המונח באופן לא נכון בעצמם, או ירקו אותו החוצה אם הוא קטן מדי. אנו ממליצים להורים לגלות סבלנות בהרגלת תינוקם למוצץ ולהראות לתינוקם את השימוש הנכון במוצץ. כיוון שלמוצץ NUK פטמה כה גמישה ורכה, אין סיכון להתפתחות שיניים עקומות אם התינוק הופך את המוצץ לעתים בתוך פיו.

מוצצי הסיליקון של NUK עשויים מחומר סינתטי איכותי ביותר. הסיליקון השקוף עמיד במיוחד לחום.  אור שמש ישיר ושומן אינם משפיעים על בלאי של החומר, אך גם הסיליקון עלול להינזק: יש להחליף מוצץ סיליקון מיד לאחר הופעת סימני הנשיכה הראשונים או סימנים אחרים לפגם ובלאי.

 

5. מה צריך לדעת על ניקוי מוצצים?

לפני השימוש במוצץ בפעם הראשונה, יש להרתיחו במשך כ- 5 דקות. יש לסחוט את כל הנוזלים הנותרים מפטמת המוצץ או להשאירו להתייבש. אין לנקות את המוצץ במדיח כלים, שכן מדיח כלים עלול לגרום לנזק לחומר. אין ללקק את המוצץ ע"י מבוגר כדי לנקותו, חיידקי עששת עלולים לעבור כך לילד. הדבר נכון גם לגבי כפיות ופטמות. אם המוצץ מלוכלך יש לשטוף אותו היטב במים זורמים ולהרתיחו.

6. יש מים במוצץ לאחר הרתחתו!

לכל מוצצי NUK מערכת אוורור למניעת כאבי גזים. שסתום מבטיח שאוויר יוכל לצאת מהחלק העשוי גומי כאשר הוא נלחץ על ידי החך. כך המוצץ מתאים את עצמו באופן מיטבי לפיו של הילד בכל עת.  בשל פתיחת השסתום, מים עשויים לחדור לעתים לפטמת המוצץ בזמן ההרתחה. עצתנו היא: סחטו את המים הנותרים מהמוצץ מיד לאחר הרתחתו.

7. מוצץ NUK שטוח לאחר הרתחתו

אם נוצר וואקום במוצץ, יש פעולה פשוטה שניתן לעשות שכמעט תמיד מצליחה: מישכו חזק את פטמת המוצץ! וואקום יכול להתפתח אם (לדוגמה, לאחר הרתחה) מערכת האוורור נגד כאבי גזים חסומה. אם לא תוכלו לשחרר את הוואקום באמצעות הפעולה המתוארת לעיל, פשוט שלחו לנו את המוצץ שלכם ואנו נספק לכם מוצץ חלופי.

8. מתי צריך להחליף מוצצים?

מטעמי בטיחות והיגיינה, יש להחליף את המוצץ לאחר שימוש של כחודש עד חודשיים גם אם אין סימני פגם או בלאי הנראים לעין. יש לבדוק ביסודיות את המוצץ לפני כל שימוש, במיוחד אם לתינוק או לפעוט יש שיניים ולהחליפו עם הופעת סימנים ראשונים של פגם או בלאי. יש לשים לב במיוחד להופעת סימני נשיכה במוצצי סיליקון, ובמוצצי לטקס יש לוודא שהפטמה אינה דביקה ושצבעה לא דהה.

9. מאיזה גיל ניתן לתת לתינוק מוצץ?

מהרגע שהתינוק נולד. לתינוקות דחף טבעי לינוק והמוצץ מאפשר להם לעשות זאת. האימון בשימוש במוצץ מסייע גם ליניקה מהשד.

10. מתי הילד שלי צריך להפסיק להשתמש במוצץ?

מומלץ להיפרד בהדרגה מהמוצץ עד גיל שלוש.

 

11. האם יש עצות כלשהן לגמילה ממוצץ?

שוחחו עם ילדכם: הסבירו לילדכם מדוע הגיע הזמן להפסיק להשתמש במוצץ, לדוגמה, כי הוא כבר גדול מדי למוצץ או כי המוצץ ישן מדי. זה לא יקרה בין לילה. לעתים קרובות קל יותר להיפרד מהמוצץ בשלבים. הסכימו עם ילדכם כי הוא ישתמש במוצץ אך ורק בתוך הבית מעתה והלאה והקפידו על כלל חדש זה, עד שהילד יפסיק להשתמש במוצץ לחלוטין.
תנו את המוצץ במתנה: הסבירו לילדכם כי ישנם ילדים אחרים, לדוגמה תינוק של חברים, שזקוק למוצץ בדחיפות. שבחו מאוד את ילדכם כאשר הוא נותן את המוצץ שלו לאחרים. השתמשו בדמיונכם: "פיית מוצצים" מיוחדת בדומה לפיית השיניים יכולה לסייע להקל על הגמילה ממוצץ. הילד מוותר על המוצץ שלו ומקבל בתמורה מתנה קטנה אך משמעותית עבורו.

ביספנול איי (BPA)

1. מהם ביספנול איי (BPA) ופוליקרבונט (PC)?

ראשי התיבות BPA פירושם ביספנול איי. ביספנול איי הוא חומר גלם המשמש בייצור פוליקרבונט (PC) שהוא חומר פלסטי סינתטי. פוליקרבונט הוא חומר רב-תכליתי, חזק, עמיד בחום, בלתי שביר ושקוף. לכן הוא משמש ליצירת אינספור חפצים לשימוש יומיומי. פוליקרבונט מצוי לדוגמה בשקיות פלסטיק, קרטוני חלב, אריזות של מוצרי מזון וגם טלפונים ניידים, תקליטורים, משקפי שמש, דבקים או לכה לציפורניים.

2. האם כל בקבוקי ההזנה לתינוקות של NUK הם נטולי ביספנול איי?

כן. חברת NUK  שינתה מבעוד מועד את כל תהליכי הייצור של בקבוקי ההזנה לתינוקות, ומציעה כיום אך ורק בקבוקים ממגוון חומרים חלופיים נטולי ביספנול איי. כדי להקל ככל הניתן על ההורים בזיהוי המוצרים בעת קניית בקבוקי הזנה לתינוקות, בקבוקי NUK מסומנים בבירור בסמל “BPA free”.

BPA free

 

3. אלו חלופות למוצרים המכילים ביספנול איי NUK מציעה?

בקבוקי הזנה לתינוקות של NUK עשויים מחומרים שאינם מכילים ביספינול איי כגון: זכוכית, פוליפרופילן (PP) או פוליפניסולפון (PPSU) המסומנים בסמל “BPA free". ככלל, כל החומרים שנעשה בהם שימוש על ידי NUK נתונים לבדיקות בטיחות שוטפות. אנו מבטיחים כי איננו עושים כל שימוש בחומרים המכילים ביספנול איי בייצור בקבוקי הזנה לתינוקות באתרי הייצור שלנו.

4. מדוע ביספנול איי נחשב למזיק ונאסר לשימוש על ידי האיחוד האירופאי?

מחקרים רבים מרחבי העולם בחנו את הסיכון הבריאותי מצריכת ביספנול איי. התוצאות של מחקרים אלו אינן חד-משמעיות.

המחלוקת המדעית על הסיכון הבריאותי האפשרי כתוצאה מההשפעות של ביספנול איי על גוף האדם הובילה לדיון ציבורי ביקורתי בנושא וגרמה לחוסר ביטחון רב בקרב ההורים. כאמצעי מנע להגנת הצרכנים ולאור המידע המורכב בנושא, החליטה הנציבות האירופאית לאמץ צו האוסר על השימוש בביספנול איי בייצור בקבוקי הזנה לתינוקות מה-1 במרץ 2011. בנוסף לכך, החל מה-1 ביוני 2011, מכירת בקבוקי הזנה לתינוקות המכילים ביספנול איי אסורה בכל ארצות האיחוד האירופי. חברת NUK הגיבה לתחושת חוסר הביטחון ששררה בקרב ההורים עוד לפני הוראת האיחוד האירופי ואינה מייצרת עוד בקבוקי הזנה לתינוקות המכילים ביספנול איי.  אנו יכולים להציע להורים מוצרים העשויים מחומרים אחרים כגון פוליפרופילן.

5. מהם לדעת הרשויות הסיכונים הטמונים בביספנול איי?

כדי לדעת על עמדותיהן של הרשויות המוסמכות כגון מנהל בטיחות המזון של האיחוד האירופי (EFSA)  והמכון הפדראלי הגרמני להערכת סיכונים (BfR)  לגבי ביספנול איי, ניתן לבקר באתרי האינטרנט שלהם:
מנהל בטיחות המזון של האיחוד האירופי (EFSA) >
​המכון הפדראלי הגרמני להערכת סיכונים (BfR) >

6. האם מוצצים עלולים להכיל ביספנול איי?

ישנם חלקים שונים למוצץ NUK. פטמת המוצץ עשויה תמיד מסיליקון ולכן היא נטולת ביספנול איי. בעבר נעשה שימוש בפוליקרבונט במגן הפה והטבעת של המוצץ.
חברת NUK נתנה מענה מוקדם לתחושת חוסר הביטחון בקרב הצרכנים ושינתה את כל תהליכי ייצור המוצצים שלה לשימוש בחומרים נטולי ביספנול איי, כגון פוליפרופילן. לכן כל מוצצי NUK מסומנים בברור         "BPA free".